امروز:
 
جمعه
1393
اردیبهشت
5
 
موقعیت کنونی هواپیماهای جهان
نظرسنجی
به نظر شما عملکرد جامعه در چه حوزه ای باید بیشتر باشد؟
 
بازدید
بازدیدکنندگان : 385856
حاضرین
ما 4 مهمان و 3 عضو آنلاین داریم

آژانس رتبه بندی حمل و نقل هوایی ATRA در گزارش اخیر خودکه روز پانزده ژوین سال 2012 میلادی منتشر کرد اقدام به معرفی ده خط هوایی ایمن دنیا کرد .

به گزارش تين نيوز،برای تعین ایمن ترین خطوط هوایی دنیا پانزده فاکتور از قبیل تعداد سوانح و حوادث هوایی، نحوه خدمات رسانی در هنگام مواجهه با مشکلات ایمنی در پرواز و شمار کادر مجرب و پزشکی حاضر در هوایپماو سن هواپیماهای مورد استفاده در خطوط هوایی در نظر گرفته شده است و اطلاعات جمع اوری شده برای این ارزیابی مربوط به سال 2010میلادی است.
از بین ده خط هوایی ایمن معرفی شده در این گزارش تنها یک خط هوایی به کشور استرالیا تعلق دارد و بقیه خطوط هوایی برای قاره آمریکا و اروپاست .
نکته مهم این است که در این فهرست نه تنها خط هوایی امارات بلکه خط هوایی سنگاپور هم دیده نمی شود در حالی‌که اغلب مسافران این دو خط هوایی را در زمره ایمن ترین خطوط هوایی دنیا می‌دانند و سفر با ان را دیگر خطوط هوایی ترجیح می دهند.

آمريكا و اروپا در صدر
پنج خط هوایی از خطوط معرفی شده به قاره آمریکا و چهار خط هوایی به اروپا اختصاص دارد . خطوط هوایی ایر کانادا و AMR در زمره خطوط هوایی ایمن آمریکا و خط هوایی ایر فرانس – کی ال ام در کنار لوفتانزا در زمره ایمن ترین خطوط هوایی اروپا هستند .
خط هوایی QANTAS استرالیا تنها خط هوایی خارج از منطقه آمریکا و اروپا است که در این فهرست قرار دارد. این دومین سال است که آژانس رتبه بندی هوایی بعد از بررسی عملکرد 92 خط هوایی فعال دنیا اقدام به معرفی ایمن ترین خطوط هوایی کرده است.

ایمن ترین خطوط هوایی دنیا به ترتیب حروف الفبای انگلیسی 
1-Air Cananad
2-Air France-KLM
3- AMR Corporation) American airlines and American eagles)
4-Delta Air lines
5-international airlines group)british Airways)
6-lufthansa
7-Qantas
8-southwest airlines
9-United-continental holdings
10-US Airways

 

منبع: تین نیوز

 

 
شناخت هواپیما